مدیر جهادکشاورزی املش : برنج راتون گرانترین و کم هزینه ترین برنج شهرستان

پرورش« برنج راتون »یک روش اقتصادی برای استفاده بهینه از زمین های شالیزاری است.


مهندس صفری مدیر جهاد کشاورزی املش در گفتگو با خبرنگار فرکانس نیوز با اشاره اینکه برنج راتون گرانترین و کم هزینه ترین برنج شهرستان است ،گفت: بیشترین رقمی که در شالیزارهای شهرستان املش کشت می‌شود، رقم هاشمی است که کیفیت مطلوب دارد و از بازار پسندی بالایی در بازارهای داخلی برخوردار است.
وی در ادامه افزود :راتون محصولی است که از باقیمانده خوشه های برنج به دست می آید و از طعم مطلوبی برخوردار بوده و مدت زمان تولید آن ۳۵ روز است بنابراین صرفه اقتصادی خوبی برای کشاورزان دارد.
صفری اظهار داشت :با توجه به محدودیت زمین و آب برای افزایش سطح زیر کشت، راه علمی تامین مواد غذایی بیشتر برای تغذیه جمعیت شهرستان استفاده از روش‌های مختلف، از جمله «راتون» است.
وی در ادامه با عنوان اینکه به رویش دوباره برنج «راتون» گفته می شود یادآور شد: این محصول به پایداری برنج در سطح شهرستان کمک خواهد کرد.
مدیر جهاد کشاورزی اذعان کرد:
پرورش «راتون» می‌تواند به عنوان جانشین مهمی در بسیاری از اکوسیستم های زراعی مطرح شود و از طرف دیگر یک روش اقتصادی برای استفاده بهینه از زمین های شالیزاری است.
وی خاطرنشان ساخت‌: «راتون» دارای مزیت های همچون هزینه های تولید پایین و طول رویش کمتر است، لذت توصیه ما به کشاورزان منطقه با توجه به مزایای اقتصادی پرورش و بارندگی‌های اخیر، اینست که شالیکاران فرصت پرورش راتون را از دست نداده و از مزیت‌های اقتصادی آن بهره‌مند شوند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس
طراحی شده توسط : شاهین مشایی