استقرا زنبورداران مهاجر در شهرستان املش


مهندس صفری مدیر جهاد کشاورزی املش از استقرار زنبورداران مهاجر در شهرستان املش خبر داد و در این باره افزود : این شهرستان بدلیل برخورداری از تنوع پوشش گیاهی شهدزا و شرایط خوب اب و هوایی مکان مناسبی جهت استقرار زنبورداران مهاجر و بومی است.
صفری اظهار داشت ‌ : در سال 99_98، ٨١ زنبوردار مهاجر با بیش از ١۶٧٧٣ کندوی زنبور عسل در مناطق این شهرستان استقرار یافتند. وی با اشاره به وجود ٢۴٣ نفر زنبور دار بومی شهرستان با ٨٨۶٩ کندوی زنبور عسل اظهار داشت: در این شهرستان علاوه بر عسل بهاره که در خرداد تولید و برداشت میشود هر ساله در پاییز عسل خوش طعم برداشت شده و به بازار داخلی کشور عرضه میگردد.
این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه همه ساله زنبور داران مناطق دیگر کشور از شهریور در این شهرستان استقرار می یابند بیان داشت : این مدیریت بمنظور ارتقا سطح کمی و کیفی تولیدات زنبور عسل اقدام به اجرای طرح ساماندهی زنبورستان ها، برگزاری کلاس های آموزشی، همایش زنبورداری، ثبت مشخصات زنبورستانها در سامانه جامع پهنه بندی و اجرای پروژه ارتقا سطح تولیدات زنبور عسل در شهرستان نموده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: زنبورداران پر تلاش شهرستان املش در سرشماری زنبورستانها که در اواخر شهریور و اوایل مهر ماه سال جاری اجرا میشود، شرکت نموده و زنبورداران مهاجر از سایر شهرها و استان ها قبل از کوچ کندوهای خود به شهرستان حتما از مدیریت جهاد کشاورزی «مجوز استقرار» دریافت نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس
طراحی شده توسط : شاهین مشایی