کاهش نرخ بیکاری در سال جهش تولید با تحقق و اجرای طرح «روستای بدون بیکار»


مهندس صفری مدیر جهاد کشاورزی املش گفت :
یکی از برنامه‌های صندوق کارآفرینی امید به عنوان یکی از بانک های عامل پرداخت کننده تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر، اجرای طرح «روستای بدون بیکار» است.
وی در ادامه افزودند: فرآیند توسعه روستای بدون بیکار، چرخه‌ای متشکل از شناسایی ظرفیت‌ها، تولید محصول، ایجاد یا تقویت زنجیره تولید، فروش، بازاریابی و بازاررسانی، راه اندازی واحدهای فرآوری و بسته‌بندی و احداث گلخانه های مقیاس کوچک در قالب پرورش گیاهان دارویی می باشد.
مهندس صفری اظهار داشت: طرح «روستای بدون بیکار» با محوریت افزایش توانمندسازی و مشارکت پذیری افراد جوامع محلی برای ایجاد اشتغال پایدار، ریشه‌کنی بیکاری و مهاجرت معکوس به روستاها در دستورکار مدیریت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی اذعان کرد: از مهمترین برنامه های مدیریت برای اشتغالزایی در روستاها می توان به انجام کشت دوم در شالیزار ها،توسعه و احیای تولید پیله ابریشم، راتون، ایجاد گلخانه های مقیاس کوچک و… اشاره نمود.
صفری در ادامه تصریح کرد: یکی دیگر از دستاوردهای مهم در این راه را جذب تسهیلات اشتغال روستایی در قالب «روستای بدون بیکار است» که این طرح و عملکرد می‌تواند الگویی برای کاهش آمار بیکاری و افزایش اشتغال روستایی و شناسایی پتانسیل ها و مزیت های روستاهای شهرستان دانست.
مدیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال برای جوانان بیکار شهرستان و تحقق شعار «جهش تولید» مهمترین دغدغه مدیریت جهاد کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید است، افزود:
«روستای بدون بیکار کرف محله» شهرستان املش به عنوان روستای هدف اجرای این طرح انتخاب شده است
و مطالعات اولیه صورت گرفته و آغاز کار عملیاتی جهت اجرای طرح نیز آغاز شده که امیدواریم با همکاری مردم روستا و دهیاری گام بلند دیگری در راستای رفع محرومیت و بیکاری جوانان در شهرستان برداشته شود.
وی در پایان خاطرنشان ساخت :استفاده از ظرفیت منابع و پتانسیل روستایی، افزایش تولیدات روستایی، کاهش نرخ مهاجرت به شهر و افزایش بازگشت به روستاها با تحقق و اجرای «طرح روستای بدون بیکار» به دست خواهد آمد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس
طراحی شده توسط : شاهین مشایی