«تعیین زمان مناسب برداشت میوه کیوی و تاثیر آن در کیفیت پس از برداشت میوه»


به گزارش فرکانس نیوز؛ مدیر جهاد کشاورزی املش بر رعایت زمان مناسب برداشت کیوی و تاثیر آن در ارزش غذایی و کیفیت انباری این میوه تاکید کرد. وی گفت: زمان برداشت کیوی مهمترین عاملی است که خصوصیات کیفی میوه شامل میزان کاهش وزن در طول دوره، انبارداری، میزان کاهش سفتی بافت میوه در طول دوره انبارداری، میزان مواد جامد و محلول و ظرفیت انتی اکسیدان را به صورت معناداری تحت تأثیر قرار می‌دهد.
مدیر جهاد کشاورزی املش؛ مهم ترین شاخص در تعیین زمان برداشت کیوی را «درجه بریکس» اشاره کرد و افزود: در شهرستان مقدار مناسب آن 6/2 بوده و بر همین اساس کارشناسان مرکز جهاد کشاورزی املش شمالی از اواسط شهریور ماه همه روزه از باغات کیوی شهرستان سرکشی و نسبت به کنترل میزان بریکس میوه کیوی با دستگاه «رفرکتومتر» اقدام می نمایند تا این محصول ارزشمند در بهترین زمان و بالاترین کیفیت برداشت شود.
مهندس صفری حساسیت زیاد به بیماریهای انباری در دوران انبارداری، بالا رفتن میزان اسید از حد بازارپسندی، نامنظم بودن و عدم یکنواختی رسیدن میوه و عدم شکل‌گیری عطر و طعم را از جمله معایب برداشت زود هنگام میوه کیوی دانست.
وی پیر شدن سریع تر میوه ها وکوتاه تر شدن عمر انباری میوه کیوی، کاهش وزن بیشتر در طول دوران انباری و چروکیدگی میوه، کاهش بیشتر میزان سفتی بافت میوه و کاهش قابلیت عرضه در بازار، تخریب بافت میوه و کاهش ویتامین ث و ظرفیت آنتی اکسیدانی و افزایش ریسک سرمازدگی میوه روی درخت را از معایب برداشت دیرهنگام میوه کیوی بر شمرد.
مهندس صفری درپایان خاطرنشان ساخت:
باغداران و صادرکنندگان کیوی شهرستان به منظور دقت در زمان برداشت کیوی به جهت حفظ بازارهای هدف و جلوگیری از ضرر و زیان آنان توصیه می گردد,؛ از برداشت زود هنگام میوه کیوی به دلیل پایین بودن قند، ترش مزه بودن و عدم عطر و طعم واقعی در رقابت با بازارهای داخلی قبل از رسیدن عدد بریکس میوه به 6/2 جداً خودداری نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس
طراحی شده توسط : شاهین مشایی