دبیر کمیته حقوق شهروندی ایرانیان خارج از کشور در گفت و گو با رادیو ایران: هیچ منعی برای ورود و خروج پناهندگان اجتماعی و سیاسی در کشور وجود ندارد


حمید یزدانیان نویسنده کتاب راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در اداره‌ی امور ایرانیان خارج از کشور گفت: در حال حاضر 60 تا 70 درصد ایرانیان خارج، در مراجعه به سفارت دچار مشکل هستند.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر حمید یزدانیان پژوهشگر در برنامه «ایران امروز» با ابراز خرسندی از تعامل خوب ایرانیان خارج از کشور با هموطنان داخل ایران گفت: امروز گسترش رسانه های نوین ارتباطی، روابط میان ایرانیان در داخل و خارج از کشور بهبود بخشیده و بسیاری از هموطنان خارج از کشور با نهادها، سازمان های مختلف ایران تعامل خوبی برقرار کرده اند.
این پزوهشگر که کتاب «راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در اداره‌ی امور ایرانیان خارج از کشور»را نوشته است در ادامه صحبت هایش به چالش های ایرانیان خارج از کشور پرداخت و گفت: متاسفانه ایران در بحث «مهاجرت» شاهد افراط و تفریط است،در کنار برخی ها که نگرانی های بیهوده ای در این زمینه دارند، عده ای به راحتی از این موضوع عبور می کنند.
یزدانیان در بخش دیگر با بیان اینکه لازم است به پدیده مهاجرت نگاهی متعادل داشت، افزود: انتظار می رود مسئولان، دست اندرکاران و مدیران کشور نگاه واقع بینانه به پدیده مهاجرت داشته باشند.
نویسنده کتاب «راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در اداره‌ی امور ایرانیان خارج از کشور» اضافه کرد: نخبگان ایران وقتی در مهم ترین مراکز علمی و تجاری قرار می گیرند و مشغول به فعالیت می شوند، شاید بهتر بتوانند به وطن خود خدمت کنند.
حمید یزدانیان با اشاره به اینکه در حال حاضر 60 تا 70 درصد ایرانیان خارج در مراجعه به سفارت دچار مشکل هستند، افزود: دولت و قوه قضاییه می توانند با بهره گیری از فضای نوین ارتباطی و ایجاد بستر لازم، زمینه امکان حضور و عدم حضور ایرانیان به کشور را فراهم کنند.
در ادامه این گفت و گوی رادیویی سید مجید حلاج زاده دبیر کمیته حقوق شهروندی ایرانیان خارج از کشور به روی خط برنامه آمد و در این باره گفت: ایرانیانی که مرتکب هیچ گونه جرم و جنایتی در کشور نشده اند هیچ منع و مانعی برای ورود و خروجشان وجود ندارند.
وی در ادامه با بیان اینکه هیچ منعی برای ورود و خروج پناهندگان اجتماعی و سیاسی در کشور وجود ندارد، گفت: ایرانیان با استعلام از سفارتخانه های ایران می توانند از وضعیت خودآگاه شوند.
برنامه «ایران امروز» شنبه تا سه شنبه هر هفته ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس
طراحی شده توسط : شاهین مشایی