افتتاح 26 پروژه با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان حاصل تلاش شبانه روزی اداره برق لنگرود در دومین روز از هفته دولت

مدیر امورتوزیع برق شهرستان لنگرود در حاشیه مراسم افتتاحیه عنوان نمود: تعداد خاموشی های برق در سال‌جاری نسبت به سالهای گذشته، کاهش چشمگیری داشته است.
ایجه ای رئیس اداره برق لنگرود در حضور مهدی زاده مدیرکل امورتوزیع برق گیلان، جلالی فرماندارلنگرود، محمدنژاد نماینده مردم لنگرود در مجلس، حجت الاسلام نقوی امام جمعه شهرستان لنگرود، و سایرمسئولین شهرستانی و جمعی از اصحاب رسانه ، اظهار داشت: 26 مورد با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان درراستای رفاه مردم در هفته دولت سال‌جاری در شهرستان لنگرود به بهره برداری رسید.این پروژه ها شامل احداث کابل کشی 20 کیلو ولت زمینی، احداث پست هوائی 20 کیلوولت آمپر، احداث خروجی های پست جهت رفع ضعف برق کوچه های امامی هاست که سالها با مشکل ضعف برق روبرو بود. وی در ادامه خاطرنشان کرد: درسالهای اخیر، سرقت شبکه و سیم دزدی افزایش چشم گیری پیدا کرد واز 30 مورد در سال قبل به 270 مورد در سال‌جاری رسید و این امر باعث معضلات زیادی برای مردم علی الخصوص درفصل گرما گردید.

ریاست اداره برق شهرستان لنگرود اضافه کرد: شرکت توزیع برق لنگرود طی یک ماه اخیر برای برطرف کردن این مشکل اقدام به خرید 150میلیون تومان سیم برق کرده است لذا این مشکلات باعث شد که شرکت توزیع بجای پرداختن به برنامه های روزانه، برخی از وقت خود را صرف بازسازی این خطوط به سرقت رفته نماید.
ایجه ای اظهارکرد: پیک بار شهرستان لنگرود درمقایسه با سال گذشته از افزایش 0/63 درصدی برخوردار بوده و نسبت به پیک کشوری، بالاتراست. وی از کاهش زمان و تعداد خاموشی های برق امور توزیع برق شهرستان لنگرود نسبت به سالهای گذشته خبرداد و گفت: یکی از دلایل خاموشی ها، فرسوده و قدیمی بودن خطوط است. یکی از این خطوط فرسوده، کابل 20 کیلوولت زمینی از صحرا تخته پل تا پست هوائی آتشکار بود که ازسوی مدیرعامل و شرکت توزیع برق استان برای رفع آن 16 میلیارد تومان تخصیص یافته وتجهیزات درنظرگرفته شده است.
رئیس امورتوزیع برق لنگرود گفت: استان گیلان در بحث جایگزینی کابل های خودنگهدار به جای سیمی، نسبت به سایر استانها عقب است. ولی با پیگیری محمدنژاد نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی، مقرر شد با سرعت خیلی زیاد، این عقب ماندگی جبران شود و تبدیل خطوط سیمی به کابل خودنگهدار هر چه زودتر در این شهرستان به پایان برسد.

ایجه ای رئیس اموربرق شهرستان لنگرود بیان کرد: اموربرق لنگرود مشتمل بر 5 اداره بهره برداری لنگرود، کومله، اطاقور، شلمان، چاف و چمخاله و نیز ادارات مهندسی و مالی و خدمات مشرکین است و دارای 94 هزار و 136 مشترک است. دو پست فوق توزیع، 18 فیدرفشارمتوسط و یک هزار و 418 دستگاه ترانس دارد و طول شبکه فشار متوسط آن 454 کیلومتر و طول شبکه فشار ضعیف آن یک هزار و 30 کیلومتر است.
ایجه ای تصریح کرد: در سال‌جاری در بخش اعتبارات جذب شده، بیش از 100 میلیارد ریال پرونده، صورت وضعیت شده و بیش از 82 میلیارد ریال را به پایان رسانده و در مرحله اقدامات سیستمی، جهت صورت وضعیت قرار دارد. وی درادامه افزود: بیش از 600 میلیارد ریال پروژه شامل 925 فقره پروژه در دست اجراست که از این تعداد 200 فقره از این پروژه ها با مبلغ 200 میلیون ریال دارای پیشرفت بالای 70درصد هستند.
رئیس امورتوزیع برق لنگرود اظهارکرد: جلوگیری از سرقت سیم برق، از بین بردن انشعابات غیرمجاز، جلوگیری از برق گرفتگی، استحکام مکانیکی بیشترکابل خودنگهدار، کاهش خاموشی ناشی از تغییرات جوی و آب و هوائی و کاهش خطرات ناشی از رعد و برق و… را از مزایای کابل خودنگهدار عنوان کرد. وی در پایان سخنانش ابراز امیدواری نمود تا با اتمام پروژهای نیمه تمام، معضلات کنونی شهرستان کاهش یابد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس
طراحی شده توسط : شاهین مشایی